Оваа понуда не е достапна во Скопје.
Изменете град

Скијање, релаксација и незабравни моменти од Декември до Февруари во Банско во посакуваниот хотел "Софија"***

4650ден

2046ден

Попуст: 56% Заштедувате: 2604 ден

Краток опис на понудата

Hotel Sofija *** е изграден во карактеристичниот стил на старите куќи во Банско. Хотелот е комбинација на мешавина на ретро стил и елеганција комбинирана со модерен комфорт. Автентичната атмосфера заедно со љубезениот персонал овозможуваат персонализирана услуга и релаксазија преку целиот ваш одмор.

Хотелот се наоѓа во мирна околина во стариот дел на Банско. На јужната страна има поглед кон врвот на Пирин планина а на југозападна страна погледот е кон камената кула на црквата Света Троица од 19тиот век.

Хотелот е на само 800м раздалеченост од скијачката гондола. Има организиран превоз до гондолата и назад, така што можете вашиот автомобил безбедно да го оставите на паркингот на хотелот.

Хотелот нуди гардероба за вашата скијачка опрема, а по активниот ден може да се релаксирате во спа центарот кој располага со финска сауна и парна бања со масажа под вода.

Hotel Sofia * * * располага со: два Junior suites, десет Standard suites и две двокреветни соби.

Сите соби и апартмани се опремени со:
ТВ (сателитска телевизија)
Мини бар
Телефон
Фен за коса

Сите соби имаат можност за од 1 до 2 дополнителни кревети.

Услови на ваучерот

 • Понудата е за минимум 2 последователни ноќевања
 • Секој може да купи неограничен број на ваучери во зависност од посакуваниот број на ноќевања.
 • Деца до 6 години се сместуваат БЕСПЛАТНО. а за оброци се доплаќа 5 евра дневно.
 • Дете од 7 до 12 години на дополнително легло доплаќа 9 евра за ноќевање со појадок и вечера
 • Возрасен или дете над 13 години на дополнително легло доплаќа 14 евра за ноќевање со појадок и вечера
 • Потребна е предрезервација барем 10 дена пред искористувањето на ваучерите на hotelsofiabansko@gmail.com или телефон 00 359 876 828 565
 • Ваучерот ако се користи од 24 до 26.12.2012, мора да се користи понудата за барем 3 ноќевања
 • Искористувањето е од 14.12.2012 до 29.12.2012 и од 15.01.2013 до 28.02.2013

Ваучерот е достапен до 28 февруари 2013

Детали за понудата

Со ваучерот добивате:
 • Ноќевање за двајца во двокреветна соба 
 • Појадок за двајца
 • Вечера за двајца
 • Бесплатно користење на СПА центарот (сауна, парна бања и џакузи)
 • Бесплатен паркинг, користење на автобус до ски лифтовите и безжичен интернет
 • 25% попуст на сите СПА третмани и масажи (класични, релакс, антистрес масажи, акупресура...)
 • Користење на детското катче
 • Рано пристигнување и касно заминување
 • Детали за понудата

  Hotel Sofia ***
  http://www.banskohotelsofia.com/ Ул. Радон Тодев бр. 16 Банско, 2770 00 359 876 828 565 hotelsofiabansko@gmail.com

  Имате ли прашање за оваа промоција