Оваа понуда не е достапна во Скопје.
Изменете град

Ultra Last Minute ОДМОР!

99ден

99ден

Попуст: 0% Заштедувате: 0 ден

Краток опис на понудата

Ако сакате да се одморите на море пред да дојде летото, Колектива и туристичката агенција Атлантик ви нудат туристичка понуда за претсезона во Вила „Аполон“ Неа Потидеа и Вила „Сократис“, Полихроно.

Вила Аполон се наоѓа на првиот крак Касандра во областа Халкидики на само 130 метри од плажата. Неа Потидеа има најширока плажа, и најчисто море обележано со сино знаме за чистота на водата. 

Полихроно е мало село но се одликува со голема историска важност. Таму може да видите остатоци од древната тврдина, антички гробишта, како и рано изградена христијанската црква со мермерни столбови. Селото има и свој етно музеј кој е и симбол на самото село. Село Полихроно се наоѓа на полуостровот Касандра, на само 100 километри оддалеченост од Солун каде можете да отидете и на шопинг.

Овие две се идеални места за вистински одмор покрај море. Големиот број таверни се лоцирани на шеталиштата, каде свежата вкусна и разнолична храна по рестораните се идеален избор за ручек или вечера не само за туристите туку и за локалните жители.

Со овој ваучер од 99 денари, добивате можност за аранжман од 7 ноќевања за само 69 евра!

Услови на ваучерот

  • Ваучерот ви овозможува 15% - 30% попуст на сместување во Неа Потидеа и Полихроно од 03.06 до 10.06
  • Задолжително исконтактирајте ја ТА Атлантик за пријавување откако ќе го купите ваучерот
  • Со програмата важат општите услови за патување на Т.А. Атлантик

Ваучерот е достапен до 10 јуни 2013

Детали за понудата

Ваучерот е за едно лице и обезбедува попуст на сместување во Неа Потидеа.

Трето и четврто лице се сместуваат бесплатно!

Превозот за секој купен аранжман е 10 евра и се плаќа директно во ТА Атлантик.

Превоз за трето и четврто лице (сместени бесплатно) е 35 евра по патник

Со овој ваучер од 99 денари ги добивате следните цени за сместување:

 

ВИЛА АПОЛОН, НЕА ПОТИДЕААПАРТ 1/2+1/2АПАРТ 1/2+1/2+1
ТЕРМИН 03.06-10.0669 ЕВРА69 ЕВРА

Детали за понудата

ТА Атлантик
Ванчо Прќе блок Д2, локал 1, Штип Телефон: +389 (0)32 397 623 Бул.Св.Климент Охридски 45, Скопје Телефон: +389 (0)2 3120 333 Мобилен: +389 (0)75 322 697; 070 322 697 e-mail:ta.atlantik@t-home.mk http://www.atlantic.com.mk

Имате ли прашање за оваа промоција